Extraliga – Bartošák si debut v reprezentaci užije, dočká se na třetí pokus

October 31, 2014: Manchester Monarch's Patrik Bartosak (30). The Hershey Bears defeated the Manchester Monarchs 4-0 in a regular season AHL game at Verizon Wireless Arena in Manchester, New Hampshire.

Hokejový brankář Patrik Bartošák se při své třetí reprezentační akci dočká premiérového startu za český národní tým.

Čtyřiadvacetiletá opora Vítkovic už byla v týmu před únorovými Švédskými hrami i na startu přípravy na mistrovství světa v Paříži, ale poprvé nastoupí ve středu v Třinci proti Slovensku.

„Bude to můj první reprezentační zápas, takže to bude prestižní. Hraje se v Moravskoslezském kraji, vyrůstal jsem tady, takže to bude pro mě o to příjemnější a určitě si to hodlám užít,“ řekl novinářům rodák z Kopřivnice.

V hledišti Werk Arény bude mít silnou podporu, rodina a přátelé si nenechají jeho debut ujít. „Budou tady všichni, mám hodně lístků. A doufám, že tady vytvoří skvělou atmosféru i fanoušci,“ těší se účastník mistrovství světa hráčů do 20 let v roce 2013.

Trémou před premiérou netrpí. „Čekal jsem na tuhle šanci dost dlouho, takže se na to spíš těším, než abych byl nervózní. Myslím, že jsem dobře připravený, mám namakáno,“ uvedl Bartošák.

V únoru s národním týmem trénoval jako třetí brankář vedle Pavla Francouze a Jakuba Kováře a do Göteborgu na turnaj Euro Hockey Tour necestoval. V březnu před šampionátem byl s mužstvem první týden přípravy. „Byl tam přetlak brankářů a bohužel to padlo na mě, vytáhnul jsme si toho černého Petra už na začátku,“ řekl Bartošák.