Extraliga – český ostrostřelec je zpět v extralize

Český reprezentační ostrostřelec je po svém návratu z KHL rád, že může být opět v extralize. Dominik Kubalík se po krátké anabázi v ruské Ufě, kde pro něj vzhledem k velkému množství hráčů z ciziny nezbylo moc místa, vrátil do Plzně, kde je mu velmi dobře.

„KHL je pořád můj sen. Nabídky jsem měl i teď, ale zvažoval jsem, jestli stojí za to jít zase do dalšího města a bojovat tam o místo. Věděl jsem, že potřebuju sezonu odehrát někde, kde vím, na čem jsem. Jakmile to v Ufě skončilo, zavřela se tím i KHL. Prozatím,“ řekl pro isport.cz.

„To zklamání člověk nevytěsní z hlavy jen tak, chtěl jsem do Evropy. Takže jsme to řešili, i v noci. V Ufě je tři hodiny posun, Jirkovi (agent Hamal) jsem volal ve tři ráno a on mi vždycky zvednul telefon. To pro mě znamenalo hrozně moc, oni chtěli, abych byl taky spokojený,“ uvedl Kubalík.

„Ze začátku mě agent uklidňoval, nechali jsme to chvíli spát. Za nějaké tři týdny se to však rozjelo docela intenzivně. Od Ufy jsme dostali zelenou, dopadlo to takhle a já jsem nadšený, že může být opět v Plzni,“ doplnil forvard.