Extraliga – Koukal: Sparta nebo Liberec? To by nic neřešilo. To jsem mohl zůstat v cizině

Hokejový útočník Petr Koukal získal v extralize třikrát titul s Pardubicemi, při posledních dvou triumfech v letech 2010 a 2012 vedl tým jako kapitán, ale teď bude bojovat o úspěch v konkurenčním Hradci Králové.

Po pětiletém působení v KHL si vybral jako další zastávku v kariéře ambiciózní Mountfield a stal se jeho hlavní letní posilou.

Do Hradce Králové jej přilákal i boj o nejvyšší příčky, zatímco Pardubice při Koukalově rozhodování neměly jistou záchranu v extralize. „Náš tým je velmi silný. Tým je skládaný tak, aby měl úspěch. Myslím, že na něj má. Minule byl Hradec třetí a teď chce výš. To znamená finále. Jenže nikdo přece nechce finále prohrát,“ řekl pětatřicetiletý Koukal.

Mistr světa z roku 2010 a účastník pěti šampionátů odešel v roce 2012 z Pardubic do Nižněkamsku, pak hrál i za Jokerit Helsinky a Jekatěrinburg. Rodák ze Žďáru nad Sázavou, který přišel do Pardubic už v juniorce v roce 1999, řadu fandů Dynama svým přestupem do týmu rivala rozezlil. Ukázali to už během přípravného Mountfield Cupu při východočeském derby.

„Myslím, že devadesát devět lidí ze sta by se rozhodlo stejně jako já. Když jsem dostal nabídku od Pardubic, hrály baráž a neměly jistou extraligovou příslušnost na další rok. Já se ještě necítím na to, abych hrál první ligu,“ uvedl Koukal.

O odchodu z Ruska zpět domů se rozhodl už na začátku minulé sezony. Koukal bydlí nedaleko Hradce i Pardubic a jeho dcera jde do druhé třídy. Jekatěrinburg uzavřel sezonu už na konci února a zkušený centr brzy dostal nabídku od Hradce. Později se ozvaly také Pardubice.

„Když jsem se vrátil z Ruska, tak jsem chtěl být doma. Takže přicházely v úvahu Hradec nebo Pardubice. Kdybych jezdil na Spartu nebo do Liberce, to by nic neřešilo. To jsem mohl zůstat v cizině,“ objasnil své rozhodování.