Extraliga – Playoffs – Kapitán Pardubic: Chci, aby lidi chodili a v kabině byla dobrá nálada!

Hokejový útočník Tomáš Rolinek povede ve třetí sezoně v řadě Pardubice v extralize jako kapitán. Sedmatřicetiletý hráč se do klubu, ze kterého vykročil k úspěšné kariéře, vrátil před dvěma lety a moc radosti si v dresu Dynama neužil. Východočeši ani v jednom případě nedokázali postoupit do play off a naposledy museli o udržení mezi elitou bojovat v baráži. I proto by kapitán mistrů světa z roku 2010 nyní rád prožil poklidnou sezonu bez velkého stresu.

„Chtěl bych, aby se nám dařilo, vyhrávaly se zápasy, lidi chodili a byli spokojení. A abychom my v kabině žili dobrou atmosférou, to je jediné, co si přeji. Uvidíme ale, jak to bude vypadat,“ řekl Rolinek na dnešní tiskové konferenci před začátkem sezony. Na minulý extraligový ročník ještě nezapomněl. „My, co jsme tady byli, tak máme strašák v hlavě. Je tady ale spousta nových kluků, kteří nejsou minulou sezonou zatížení, což je dobře. Uvidíme,“ uvedl.
Pardubice v létě výrazně pozměnily složení kádru a v přípravě se jim celkem dařilo. Vyhrály sedm z dvanácti utkání. Rolinek to ale nepřeceňuje. „Já mám z letní přípravy a prvních zápasů vždy dobrý pocit, loni to bylo stejné a viděli jste, jak sezona dopadla. Teď nejde nic říct, vše se ukáže až v sezoně,“ podotkl rodák ze Žďáru nad Sázavou. „Na začátku to vypadá vždy dobře,“ pousmál se.
Trenér Miloš Holaň má nově k dispozici mužstvo, ve kterém je řada cizinců. Do Pardubic přišli čtyři Kanaďané, dva Francouzi a jeden Rus. „Zahraniční posily mi nevadí. Když mají kvalitu, tak proč ne. Na druhou stranu mi to ale jako českému patriotovi trošku vadí, protože bych chtěl, aby tady hráli čeští kluci, aby se vyhrávali a pak něco klubu splatili. A pak odcházeli dál,“ uvedl Rolinek. Nejdůležitější však podle něj je, aby se dařilo mužstvu. „Když chci, aby tým šlapal, tak je jedno, jestli je to cizinec, nebo ne. Hlavně, aby odváděl sto procent a klubu pomohl,“ řekl.
Pardubičtí se hodně soustředí na úvod sezony, před rokem na začátku pětkrát za sebou prohráli a následně se protrápili celým ročníkem. „Start je důležitý, loni nám vůbec nevyšel. Když máte několik bodů, nálada je hned lepší. Šlapat to ale musí i dále,“ uvedl Rolinek.
Hned první zápas bude pro bývalého hráče Magnitogorsku či Ufy specifický, Pardubice se doma utkají se Spartou, za kterou Rolinek před návratem na východ Čech hrál. „Myslím si, že letos poskládali dobrý tým. I když novináři je asi nebudou tipovat na nejvyšší příčky, já si myslím, že tam budou. Vím, jak to tam chodí, a pro mě je Sparta velký favorit,“ řekl Rolinek.