Extraliga: Piráti se Spartou hájí stoprocentní bilanci, Kometa vyzve Boleslav!

BT Liberec-Brno:

Pouze hokejisté Chomutova a Sparty budou v úterním 3. kole extraligy hájit stoprocentní bilanci. Oba shodně v arénách soupeřů – Piráti v Pardubicích, Pražané na ledě Vítkovic. Bez porážky, ale s bodovou ztrátou je i Kometa Brno, kterou čeká duel s Mladou Boleslaví. Na chvostu je s nulou překvapivě Hradec Králové, jenž míří do Litvínova, a také Olomouc. Hanáci se představí v Plzni.

Pardubičtí otevřeli bodové konto výhrou 2:0 ve Zlíně. „Škoda, že jsme doma ztratili body se Spartou, moc jsme chtěli vyhrát. Tento nezdar jsme si vynahradili ve Zlíně. Zápasy potvrdily, že v celé sezoně to bude boj o každý kousek ledu a výsledky budou těsné. Všechna mužstva jsou vyrovnaná,“ uvedl trenér Miloš Holaň. „Celá hra Chomutova se zakládá na výborném výkonu gólmana Jána Laca a dobré defenzivě. Piráti čekají na brejky, mezi jejich klíčové hráče bych zařadil Michala Vondrku. Nejen na něj si musíme dát veliký pozor,“ dodal Holaň.

Kometa vykročila za obhajobou dvěma výhrami a úspěšnou sbírku se pokusí rozšířit o další zisk proti Mladé Boleslavi. „Před skvělými domácími fanoušky chceme vyhrát. K tomu potřebuje produkovat naši hru, být hodně na kotouči a diktovat tempo. Hru soupeře jsme si rozebrali. Důležité bude se vyvarovat slabších začátků, které nás trápí v posledních zápasech,“ uvedl trenér Kamil Pokorný, který bude postrádat zraněného kapitána Čermáka.