Extraliga – Rozjeté Dynamo čeká po derby souboj s Olomoucí

Souboj dvou týmů, které mají za sebou úspěšné bodové série, nabídne úterní dohrávka 23. kola hokejové extraligy, v níž Olomouc přivítá Pardubice. V tabulce šestí Hanáci sice prohráli tři z posledních čtyř utkání, ale bodovali sedmkrát za sebou. Dynamo nevyšlo naprázdno v pěti posledních vystoupeních a půjde do zápasu povzbuzeno nedělní výhrou v derby proti Hradci Králové.

Olomouckým se daří plnit předsevzetí a pravidelně sbírají body. Z posledních dvanácti kol Kohouti pouze jednou odešli z ledu poraženi v základní hrací době, i proto se aktuálně drží v horní polovině tabulky.
Hanáci doma s Východočechy z posledních pěti duelů čtyřikrát uspěli. „Ale všichni víme, jak je soutěž vyrovnaná. Kdyby se nám povedlo navázat na výkon proti Kometě, byli bychom rádi. Sedm zápasů po sobě jsme dokázali zabodovat a samozřejmě v tom chceme pokračovat,“ řekl olomoucký kouč Zdeněk Venera, kterému se uzdravuje kádr. Do přípravy už se vrátili i marodi Káňa a Dujsík.
Deváté Pardubice ztrácejí na úterního soupeře čtyři body. „Beru to tak, že každý zápas je nesmírně důležitý, stačí se podívat na tabulku. Možná trochu odskočil vršek, jinak jednotlivé rozdíly v ní jsou minimální. Od šestého místa dolů je to našlapané a bude rozhodovat každý bod. Víme, že Olomouc je nepříjemný tým, mají dobrého brankáře a sehranou defenzivu,“ řekl kouč Miloš Holaň.
Věří zároveň, že jeho svěřencům pomůže úspěšně zvládnuté derby – Pardubičtí v neděli porazili hlavního rivala Hradec Králové těsně 3:2. „Po psychické stránce každá výhra hodně povzbudí,“ přitakal Holaň. „Věřím, že našim hráčům roste spolu s výkonem gólmana sebevědomí, jak bodujeme,“ doplnil.